Straż Graniczna Kompania Reprezentacyjna Straży Granicznej „Chłopaki nie tylko od parady” – funkcjonariusze Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) KaOSG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

„Chłopaki nie tylko od parady” – funkcjonariusze Wydziału Odwodowego (Reprezentacyjnego) KaOSG

Michał Tokarczyk
11.04.2017

Reprezentują formację Straży Granicznej w kraju i na świecie podczas największych uroczystości patriotyczno-religijnych. Precyzję i kunszt wyszkolenia z musztry reprezentacyjnej najlepiej oddają pokazy musztry paradnej w ich wykonaniu.

Jednak, gdy nie wykonują  zadań reprezentacyjnych – są kierowani do realizacji działań na rzecz całej formacji.  Oprócz tego, iż lokalnie pełnią służbę w ramach współdziałania z Wydziałami oraz Placówkami KaOSG, Policją i Służbą Leśną, funkcjonariusze WO(R) są delegowani do czasowego pełnienia służby w Placówkach Straży Granicznej na zewnętrznej granicy RP.

Od początku bieżącego roku już 24 funkcjonariuszy WO(R) w ramach oddelegowania wspierało Placówki Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Natomiast w ubiegłym tygodniu 6-ciu z nich powróciło z misji w Macedonii (stanowili 1/5 całej obsady misji).

Aby podtrzymać sprawność bojową, funkcjonariusze WO(R) systematycznie uczestniczą w szkoleniach specjalistycznych. Ostatnie takie szkolenie miało miejsce na przełomie marca i kwietnia, dotyczyło działań specjalistycznych z wykorzystaniem karabinu szturmowego wz. 96 „Beryl”...

 

 

 

do góry